Strona główna Rozwiązania Cyberbezpieczeństwo i ciągłość działania

Cyberbezpieczeństwo
i ciągłość działania

Zapomnij o zbyt długich przerwach spowodowanych
awarią, podwyższonym ryzykiem cyberataku i lukami w
bezpieczeństwie. Postaw na pewność, której inni
mogą pozazdrościć.

Zaufali nam

Cyberbezpieczeństwo
na miarę potrzeb

Niezależnie czy prowadzisz małą firmę czy większe przedsiębiorstwo, musisz mieć świadomość współczesnych zagrożeń. Pozwól aby Twoja infrastruktura i zasoby trafiły pod opiekę ludzi, którzy bezpieczeństwo traktują bardzo poważnie. Dysponujemy właściwymi narzędziami, aby uczynić Twoją firmę bezpieczną.

Znajome problemy.
Pewne rozwiązania.

Brak zapasowego ośrodka danych i związane z tym ryzyko wystąpienia przerwy w działaniu systemów przedsiębiorstwa

Firma posiada środowisko wykorzystujące ofertę serwerów dedykowanych w profesjonalnym Data Center. Nie posiada jednak planu działania na wypadek awarii. W związku z tym, firma narażona jest na przerwy ciągłości działania, mogące wynikać bądź to z braku posiadania odpowiedniej infrastruktury, bądź awarii u dostawcy usługi i finalnie przekładać m.in. na niezadowolenie klientów.

Rozwiązanie
  • dokonujemy analizy wymagań biznesowych dotyczących ciągłości działania przedsiębiorstwa i przygotowujemy na ich podstawie plany zgodne z ISO 22301
  • przygotowujemy rekomendację dotyczącą zapasowego ośrodka danych (DRC) oddzielonego geograficznie od podstawowego ośrodka danych (PDC)
  • przeprowadzamy całościowe wdrożenie, implementację i cykliczne testy ustalonego rozwiązania

Włamanie do aplikacji uruchomionej w środowisku MS Azure

Klient zgłosił się do nas z problemem wolnego działania aplikacji w środowisku Azure. Okazało się że do aplikacji włamała się nieuprawniona osoba, która zaszyfrowała wszystkie dane i zażądała okupu. Firma nie posiadała kopii zapasowych.

Rozwiązanie
  • w pierwszym kroku odcinamy “napastnika” od dostępu do systemu i środowiska
  • przeprowadzamy diagnostykę problemu i oceniamy poziom zniszczeń
  • zwykle z powodzeniem doprowadzamy do uratowania danych ,które jeszcze nie uległy zaszyfrowaniu
  • wdrażamy system kopii zapasowych, system monitorowania zagrożeń (SIEM), systemu WAF (Web application firewall), IPS (intrusion prevention system), IDS (intrusion detection system), oraz uruchamiamy cykliczne wykonywanie testów bezpieczeństwa

Klient ma wątpliwości co do cyberbezpieczeństwa posiadanej infrastruktury IT

Właściciel spółki chciał upewnić się, że posiadane przez niego systemy, są poprawnie skonfigurowane i nie posiadają niebezpiecznych dla danych jak i stabilności systemów, luk bezpieczeństwa.

Rozwiązanie
  • rozpoczęliśmy od przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa informacji na poziomie organizacji
  • w kolejnym etapie zajęliśmy się manualnymi i automatycznymi testami bezpieczeństwa
  • finalnie przekazaliśmy raport z kompletem rekomendacji dla rozwiązania incydentów bezpieczeństwa ujawnionych w trakcie wykonywania testów penetracyjnych

Audyt

Sprawdźmy stan cyberbezpieczeństwa Twojego biznesu

Kompleksowy audyt to doskonała okazja, aby dogłębnie sprawdzić poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie, a także określić odporność na ewentualne ataki hakerskie. Dzięki temu dowiesz się, czy wrażliwe dane są odpowiednio chronione, poznasz stan bezpieczeństwa swojej sieci i wdrożysz rozwiązania, które sprawią, że zaczniesz spać spokojnie.

Krok 1

Podpiszemy umowę NDA o zachowaniu poufności.

Krok 2

Przeprowadzimy szczegółowy wywiad dotyczący Twojego środowiska.

Krok 3

Poprosimy o Twoją decyzję odnośnie zakresu prac. Może to być audyt jedynie wybranego sektora lub całej działalności.

Krok 4

Po przygotowaniu planu pracy rozpoczniemy audyt IT w wybranym zakresie.

Krok 5

Po zakończonym zadaniu otrzymasz od nas raport z audytu zawierający zalecane zmiany, które podniosą cyberbezpieczeństwo Twojej firmy. O nic nie musisz się martwić — każdy punkt dokładnie omówimy i wskażemy działania, jakie warto podjąć, aby zadbać o przyszłościowe bezpieczeństwo biznesu.

Doradztwo

Masz już dość marnowania czasu na rozwiązania, które i tak się nie sprawdzają?

Postaw na merytoryczne konsultacje, podczas których otrzymasz wsparcie w zakresie IT dla Twojej firmy. W kilku prostych krokach określimy obszary, które szczególnie wymagają optymalizacji lub unowocześnienia. Dodatkowo możesz skorzystać z pomocy w wyborze technologii, narzędzi informatycznych i innych rozwiązań, które muszą zostać dopasowane do Twojego budżetu i zasobów.

Na co możesz liczyć?

  • Kompleksowe doradztwo zarówno dla nowo powstających, jak i doświadczonych firm
  • Dobór odpowiedniego sprzętu i oprogramowania mając na uwadze wielkość przedsiębiorstwa oraz budżet
  • Analiza procesów IT w Twoim biznesie i wskazanie obszarów, które mogą działać jeszcze lepiej

Interwencje

Rozwiązuj awarie u źródeł – dzięki specjalistycznej interwencji

Podczas stałego monitorowania Twojej infrastruktury IT wykryto awarię? Nie musisz się tym martwić! Dzięki priorytetowej interwencji naszych specjalistów nawet nie zauważysz, kiedy problem zostanie rozwiązany.

Co na tym zyskasz?

  • Ekspresowa reakcja na ewentualne awarie oprogramowania lub sprzętu
  • Profesjonalne i skuteczne działanie, które pozwoli uniknąć negatywnych skutków zdarzenia
  • Wsparcie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości

Stały monitoring

Maksymalna kontrola nad środowiskiem – minimalne ryzyko awarii

Przestoje, drobne awarie, czy też problemy techniczne to zdarzenia, których nie sposób całkowicie uniknąć. Można je jednak minimalizować oraz szybko rozwiązywać – wykorzystując najlepsze dostępne metody. Zaliczamy do nich właśnie stały monitoring! Dzięki niemu zachowasz pełną kontrolę nad swoim środowiskiem bez względu na to, czy wybrałeś rozwiązania chmurowe, czy też lokalne.

Co daje stały monitoring?

  • Natychmiastowe wysłanie informacji o wystąpieniu awarii do Twojego działu, klienta lub firmy zewnętrznej
  • Kompleksowe monitorowanie oprogramowania lub sprzętu 24/7
  • Analiza wydajności infrastruktury i diagnozowanie problematycznych obszarów, aby zapobiec dalszym awariom
  • Opieka nad wybraną częścią lub całością infrastruktury

Umów konsultację

Rozmawiając z nami możesz być pewien, że wszystko zrozumiesz, nawet
jeżeli nie jesteś fanem technologii i nie kończyłeś informatyki.

Case sudy

Poziom bezpieczeństwa,
który naprawdę robi różnicę
CZYTAJ WIĘCEJ

Co gdy nie zadbasz
o bezpieczeństwo?

Wszechobecna cyfryzacja oprócz wielu korzyści niesie ze sobą również ryzyko cyberataków. Najczęściej firmy nie zdają sobie sprawy z ich powagi, do czasu, gdy nie staną się celem nawet niewielkiego, ale nadal szkodliwego ataku. Do jakich sytuacji może wtedy dojść?

  • Zainfekowanie sieci wewnętrznej lub serwera mailowego wirusem, który rozsyła SPAM, co powoduje nałożenie ograniczeń lub blokady przez operatora.
  • Przesłanie szkodliwego oprogramowania, które zaszyfruje ważne pliki na Twoim dysku lokalnym lub w chmurze.
  • Włamanie się do witryny internetowej i uzyskanie dostępu do chronionych baz danych.

Te sytuacje nie muszą dotyczyć Twojej firmy. Zainwestuj w cyberbezpieczeństwo i przekonaj się, jak wielu strat możesz uniknąć.

FAQ

Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości co do naszych usług.

Jaki zakres usług cyberbezpieczeństwa mogę otrzymać?

W naszej branży wyznajemy zasadę, że najlepsze efekty przynoszą dopasowane i skrojone na miarę rozwiązania. Dotyczy to również cyberbezpieczeństwa, gdzie najpierw dokładnie poznajemy potrzeby Twojej firmy, a następnie rozwiązujemy potencjalne problemu. W zakres usług wchodzi stały monitoring, obsługa nagłych incydentów, ochrona Antymalware, ochrona baz danych, testy, a także audyty bezpieczeństwa.

Czym jest phishing i jakie zagrożenie powoduje?

Phishing to forma cyberataków, w której cyberprzestępcy podszywają się pod zaufane instytucje lub osoby, takie jak banki, sklepy internetowe, czy nawet znajomi, w celu uzyskania poufnych informacji, takich jak hasła czy numery kart kredytowych. Jest to zagrożenie, ponieważ może prowadzić do kradzieży tożsamości, utraty danych i środków finansowych, a także naruszeń prywatności i bezpieczeństwa.

Na czym polega atak ATP?

Atak ATP (Advanced Persistent Threat) to zaawansowana, długotrwała kampania cyberataków, prowadzona przez wysoce zaawansowane grupy przestępcze lub rządy państwowe, które dążą do uzyskania długotrwałego dostępu do systemów, danych i sieci. Ataki ATP charakteryzują się złożonością i subtelnością, wykorzystując zaawansowane techniki, takie jak socjotechnika, exploitowanie luk w zabezpieczeniach, a także wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi i technologii, takich jak sztuczna inteligencja. Celem ataku ATP jest zwykle kradzież poufnych informacji, takich jak tajemnice handlowe, hasła czy dane personalne.

Jakie są skutki wycieku danych?

Skutki wycieku danych mogą być poważne i różnorodne, w zależności od rodzaju danych i kontekstu, w którym zostały skradzione. Wśród skutków wycieku danych można wymienić: naruszenie prywatności i bezpieczeństwa osób, których dane zostały skradzione, ryzyko kradzieży tożsamości, szkody finansowe wynikające z oszustw i kradzieży, a także utratę zaufania klientów i negatywny wpływ na wizerunek firmy. Ponadto, w przypadku niektórych rodzajów danych, takich jak dane medyczne czy finansowe, wyciek może narazić na kary prawne lub regulacyjne.

Co to jest malware?

Malware (złośliwe oprogramowanie) to rodzaj programu komputerowego, który został zaprojektowany w celu naruszania prywatności, bezpieczeństwa lub wykonywania niepożądanych działań na komputerze lub innych urządzeniach. Malware może obejmować wirusy, trojany, robaki, ransomware i wiele innych form. Malware może być wykorzystywane przez cyberprzestępców w celu kradzieży poufnych informacji, szpiegowania użytkowników, blokowania dostępu do danych lub wykorzystywania zainfekowanych urządzeń do innych działań przestępczych.

Zaufali nam